Energia wyprodukowana:

kWh

Moc chwilowa:

kW

Chmura dla Rząśni – jak to działa?

Szanowni Państwo,

serdecznie witamy na stronie ChmuradlaRzasni.pl. Strona ta dedykowana jest Mieszkańcom Gminy Rząśnia korzystającym z Systemu Wolta lub chcącym poznać ten system. Strona powstała jako efekt działań polegających na wyposażeniu Mieszkańców Gminy w instalacje fotowoltaiczne.

Projekt „Chmura dla Rząśni” polega na podłączeniu każdej instalacji fotowoltaicznej pracującej w Gminie do systemu internetowego mającego na celu zbieranie, przechowywanie oraz analizę informacji na temat pracy instalacji. Komunikację z systemem zapewnia moduł Flara, który przekazuje wszelkie informacje pozyskane z inwertera oraz miernika. Dane z inwertera oraz miernika bezprzewodowego przekazywane są do systemu chmury obliczeniowej poprzez moduł komunikacyjny.

Każdy Mieszkaniec posiadający instalację fotowoltaiczną może śledzić w chmurze parametry pracy ogniw, takie jak np. produkcja i zużycie energii. Z poziomu gminy można weryfikować działanie wszystkich urządzeń zainstalowanych na terenie Gminy Rząśnia, natomiast Operator Systemu Dystrybucyjnego ma możliwość wpływania na pracę każdej instalacji oraz może wysyłać nastawy dla urządzeń pracujących w systemie, dzięki czemu precyzyjnie dostosowuje produkcję energii elektrycznej do zapotrzebowania i unika przeciążeń w systemie dystrybucyjnym.

prezentacja.jpg

Komponenty Systemu Wolta firmy „Spirvent sp. z o.o.” sp. k.

Witamy na stronie ChmuraDlaRzasni.pl

Nasze nagrody

medal2015zagielrozwoju medal2016zagielrozwoju eurosymbol

 

 

Certyfikaty

ce

Współpracujemy

bureau

spirvent

spirvent

spirvent

© 2016 Spirvent. Wykonanie: solmedia.pl